آلومينيوم كامپوزيت پانل آیبوند


آلومینیوم کامپوزیت پانل  (Acp) از ترکیب چند لایه مختلف به همراه پوشش آلومینیوم به دست آمده است.دو صفحه آلومینیوم روکش شده، سطح هسته پلی اتیلنی آنرا پوشانده اند.چسباندن این سطوح آلومینیومی به هسته، توسط فرآیند های شیمیایی و مکانیکی صورت می گیرد به طوریکه در مقابل ورقه شدن به شدت مقاومت می کند.


ساختارپانل:
آلومينيوم كامپوزيت پانل از پلي تايلن با چگالي كم و بدون مسموميت كه به صورت هسته بين دو ورق آلومينيومي با عيار بالا قرار گرفته، با تكنولوژي تركيب پي در پي تشكيل شده است. اين نوع ورق كامپوزيت آلومينيومي به دليل بازدهي و مقاومت بالايش در برابر آتش، مقاومت در برابر اسيد و همين طور مواد قليايي، امروزه به صورت گسترده به عنوان يكي از اصلي ترين مصالح در نماي ساختماني كشور مورد استفاده قرار مي گيرد. 

 مشخصات:
ضخامت پانل : 6-3 ميلي متر، توصيه مي گردد از ضخامت 4 ميلي متر استفاده شود.
عرض: 1575-1000 ميلي متر، توصيه مي شود از ابعاد 1220 ميلي متر، 1250 ميلي متر و 1500 ميلي متر استفاده شود.
طول: حداكثر 5800 ميلي متر، توصيه مي شود از ابعاد 2440 ميلي متر، 3050 ميلي متر و 4050 ميلي متر استفاده مي شود.
 
مشخصات فني:
1- مقاومت بالا در برابر شرايط متفاوت آب و هوايي
ورق آلومينيوم كامپوزيت پانل آيبوند به واسطه پوشش رنگ  PVDF  ، پايداري فوق العاده اي در برابر نور خورشيد، اشعه ما وراء بنفش، دما هاي متفاوت ( 40- تا 80 درجه سانتي گراد) و مواد اسيدي و قليايي دارا مي باشد.
2- مسطح بودن
سطح ورق فاقد هر گونه برآمدگي بوده و كاملا مسطح است .
3- سبكي وزن
با توجه به وزن كم ورق آيبوند در مقايسه با ديگر مصالح قابل استفاده در نماي ساختمان ، بشدت سبب كاهش وزن ساختمان شده و به سادگي قابل پردازش و نصب مي باشد. ورق هاي كامپوزيت داراي وزن كمي حدود 8-5 كيلوگرم در هر متر مربع مي باشند كه در مقايسه با ديگر مصالح از قبيل سنگ، شيشه و سيمان داراي پائين ترين وزن ممكن مي باشد. ( كاهش وزن سازه باعث كاهش ضريب زلزله در محاسبات مي باشد)

مقايسه ضخامت و وزن پانل آيبوند با ديگر مصالح با استحكام برابر

4-  كارايي
برش ، ايجاد خم و شكل پذيري ورق توسط ابزارآلات مخصوص به راحتي امكان پذير است ، به طوري كه هيچ گونه موج يا شكستگي در رنگ ورق بوجود نخواهد آمد.
5- خواص آكوستيك
فضاي خالي پشت ورقهاي كامپوزيت باعث ايجاد خواص آكوستيك شده ، بطوريكه وقتي از اين ورق در نماي يك ساختمان با ديوارهاي ساخته شده از بتن سبك استفاده شود ، عايق صوتي دو برابر شرايط بدون ورق خواهد بود .
6- امكان آب بندي نما
از ويژگي هاي نماي كامپوزيت ، امكان آب بندي آن مي باشد بگونه اي كه امكان نفوذ آب به زير نما وجود نداشته و آب ناشي از باران و برف پس از هدايت به شيارهاي تعبيه شده از محل معيني خارج مي شوند .

 

 برای اطلاعات بیشتر به سایت www.ibond.ir  مراجعه فرمایید